top of page
banner5_edited.jpg

HomeActualiteiten > Bericht

Mensch Arbeidsrecht Advocatuur deelt op haar website en
socialmedia-accounts regelmatig informatie over het kantoor en
het arbeidsrecht. Hieronder één van die berichten.

Ontbinding van de arbeidsovereenkomst

26 februari 2025

Mensch Arbeidsrecht Advocatuur Den Bosch wijzigingen 2024 transitievergoeding vertrouwenspersoon lydia van den heuvel

In geval van de volgende redelijke gronden voor ontslag zal de werkgever, als de werknemer niet instemt met de opzegging van de arbeidsovereenkomst, de kantonrechter moeten verzoeken om ontbinding van de arbeidsovereenkomst.


- Frequent ziekteverzuim.



- Verwijtbaar handelen of nalaten van de werknemer.


- Ernstige gewetensbezwaren van de werknemer.



- Andere omstandigheden.


- Een combinatie van verschillende redelijke gronden (de cumulatiegrond).


Dit geldt ook als het UWV of cao-ontslagcommissie geen toestemming heeft gegeven voor de opzegging van de arbeidsovereenkomst wegens bedrijfseconomische omstandigheden of langdurige arbeidsongeschiktheid door ziekte.


Naast een redelijke grond is vaak ook nodig dat herplaatsing van de werknemer niet mogelijk is en dat er geen opzegverbod van toepassing is. Soms gelden er nog meer voorwaarden.


Hier vind je een stappenplan voor ontslag.

Meer weten? 

Neem contact op met één van de arbeidsrechtspecialisten van Mensch Arbeidsrecht Advocatuur voor informatie over het arbeidsrecht die op jouw situatie is afgestemd.

Alle berichten 

Alle berichten van Mensch Arbeidsrecht Advocatuur vind je hier.

Blijf op de hoogte

Volg Mensch Arbeidsrecht Advocatuur op LinkedIn, Facebook en/of Instagram als jij ook op de hoogte wilt blijven. 

n.jpg
bottom of page